parmaMilan15

Parma 4:5 Milan; goleada na Tardiniju pripadla Milanu!

Serie A

Serie A

Drugi krog, druga zmaga. Cilj je bil izpolnjen – tri točke odhajajo v Milano! Milan je danes gostoval na stadionu Ennio Tardini v Parmi pri enem izmed bolj neugodnih tekmecev v ligi. Parma je lani Milan premagala dvakrat in to vedno z istim rezultatom, 4-2. Pri Milanu danes ni debitiral Torres, ki si je na treningu poškodoval gleženj, Van Ginkel je bil na klopi, medtem ko je namesto El Shaarawya (poškodba) na krilu debitiral Bonaventura. Prvič so rdeče-črni zapretili v 4 minuti, ko je do strela prišel De Sciglio – njegov strel je na žalost zletel preko vrat. Domači so vmes blokirali strel Bonaventure, igra pa je potekala ob po sredini igrišča. Vmes pa sta zaradi prekrškov porumenela tudi Felipe in Bonera. V 22 minuti pa je že zadišalo po Milanovem zadetku, ko je Menez centriral v kazenski prostor, Bonaventura pa iz približno petih metrov z glavo ni zadel. Milan je pritiskal in to se je obrestovalo le tri minute kasneje, ko je De Jong s podajo po tleh našel Hondo, le ta pa je do Bonaventure podal v zadnjem trenutku. Jack si je žogo spustil par metrov naprej in iz leve strani z levico zadel po tleh. Parma 0-1 Milan, sijajen debi Milanove 28ice. Ni se še poleglo veselje po Milanovem zadetku, ko je v 27 minuti na semaforju pisalo 1-1. Žoga je krožila po kazenskem prostoru Milana in prišla na levo stran do Jorquere, ki je centriral točno na glavo Antonia Cassana. Izdajalcu ni bilo težko premagati Lopeza, ki se je žoge dotaknil vendarle pa je bil strel premočan. Do 37 minute se je igra ravno malo umirila, ko je Milan spet udaril. Menez je žogo sprejel na sredini igrišča in z močno podajo našel Abateja. Desni bok je ob vtekanju Milanovih igralcev z lepim centrom našel Hondo, ki je ostal sam in zadel z glavo. Japonski reprezentant je dobro zadel žogo z strelom pod prečko, Mirante je bil brez možnosti. Glavni sodnik je že želel odpiskati konec prvega polčasa, ampak je preprosto ni mogel. Menez je pobegnil obrambi Parme, Lucarelli ga je podrl izza hrbta, glavnemu delilcu pravice pa ni ostalo drugega kot da pokaže na belo točko in rumeni karton domačemu igralcu. Verjetno ne bi bilo nič narobe, če bi branilcu pokazal rdeči karton in predčasno pot v slačilnico, ker je bil zadnji igralec. Menez je odlično udaril po sredini gola, Milan pa je imel prednost dveh zadetkov. Kljub temu, da je bil še en polčas je bila zmaga blizu, vsaj mislili smo tako dokler se ni začel triler v drugem polčasu. Tekla je peta minuta drugega polčasa in Parma je izid znižala na 2-3. Ghezzal je z glavo žogo zavrnil do Jorquere, ki je v kazenskem prostoru udaril iz prve. Njegov strel ni bil daleč od tega, da bi žoga šla v stranski avt tako kot je zgrešil, ampak ga je na drugi vratnici rešil Felipe, ki je pritekel za Bonero in pravočasno nastavil nogo ter žogo pospravil v gol. Na koncu je Jorquerin strel izpadel izvrstna podaja. V 57 minuti pa šok za goste! Na robu kazenskega prostora je Bonera z roko blokiral strel Jorquere in si prislužil drugi rumeni karton. Daniele res ni imel svojega dneva, zamudil je pri obeh golih na koncu pa še pordečel. Prosti strel je prvič izvedel Jorquera in zadel živi zid, vendar pa je De Jong prehitro šel iz živega zidu in Parma je dobila priložnost še enkrat. De Jong je porumenel, Cassano pa je z žogo zadel enega od Milanovih igralcev in priigral kot. Inzaghi je hitro moral reagirati, zato je iz igre potegnil strelca drugega zadetka Hondo in dal v igro Ramija. Le temu se je na štoperskem položaju hitro pridružil Zapata, ki je zamenjal poškodovanega Alexa. V 67 minuti je Parma imela kot, rossoneri so žogo izbili. Po nekaj podajah domačih igralcev se je na sredini igrišča z žogo poigraval Cassano..Nigel De Jong se je boril do konca za žogo, jo z drsečim štartom odvzel Cassanu ter krenil sam proti golu Miranteja. Felipe se je vrnil prepozno, De Jong pa v slogu najboljših napadalcev žogo poslal mimo Miranteja ter dosegel prvi letošnji gol, pomagala pa mu je vratnica. Val navdušenja v sektorju gostujočih navijačev!! Kot kaže je zmaga zagotovljena, do konca je še 20 minut tekme, Milan pa vodi za 2 gola…Ja, potem pa zaključek za ljudi z dobrimi živci! Prvo je v 73 minuti bil po kotu domačih najvišji v skoku Lucarelli, tekma pa je bila spet odprta do konca! V 76 minuti lepa podaja Muntarija do Meneza, ta pa je z močnim strelom zadel Miranteja. Domači vratar je žogo izbil v prečko, Milan je prišel do kota. Čez minuto pa se je število igralcev na igrišču zopet izenačilo potem, ko je Felipe na Milanovi polovici podrl Meneza in si prislužil drugi rumeni karton. Pomagalo ni niti negodovanje kar nekaj igralcev v belih dresih. V 78 minuti pa spet gol za Milan, strelec pa ponovno Menez! Ristovski je žogo slabo podal proti vratarju Miranteju, žoga je šla bolj na desno stran vratarja. Menez je pritekel, žogo brcnil mimo Miranteja in vmes bil z nogama že v avtu. V polnem šprintu se je še umaknil mimo vratnice in po liniji od gola pritekel do žoge pred Mirantejem. Žogo je spektakularno zabil v gol s peto in se veselil tretjega ligaškega zadetka po dveh krogih – MENEZ SHOW! Parma je pritiskala proti golu Milana, nevarno je sprožil Acquah. Ob stoječih ovacijah je Menez bil menjan, v igro pa je prišel Niang. Sedaj pa je res bilo praktično konec dvomov o minuti še vseeno De Sciglio poskrbel za par živčnih minut. Žogo je sprejel na svoji polovici na levi strani po podaji Bonaventure. Mattia je malo kompliciral in žogo namesto v avt poslal iz približno 25 metrov nazaj proti Lopezu, le temu pa je žoga ušla v gol – Lopez se tukaj poškodoval, po posnetku sodeč se je za nogo držal že preden je žoga prišla do njega. Stranski sodnik je pokazal kar 6 minut podaljška, ki ga kar ni in ni bilo konec. Parma je bila »tečna« s svojimi predložki, Milan pa se je uspel obraniti in iz težkega gostovanja prinesel vse točke!