Prizorišče: Stadio Carlo Castellani, Empoli (kapaciteta: 19,847)
Slika
Siniša Mihajlović

Predogled obeh ekip:
Empoli
Empoli je na prvi tekmi v letošnji sezoni izgubil proti Chievu s 3-1. Prvi polčas so sicer odigrali zelo dobro in po golu nekdanjega Milanovega igralca Saponare tudi povedli, imeli pa so tudi nekaj priložnosti za povišanje vodstva.

V drugem polčasu pa je prišlo do razpada sistema in Chievo je brez večjih težav dobil tekmo, po tem, ko so zabili tri gole v desetih minutah.

Empoli je slabo igral tudi v Italijanskem pokalu, saj so iz njega že izpadli, v Serie A pa jih verjetno čaka trd boj za obstanek.

AC Milan
Tudi Milan prihaja v 2. kolo Serie A brez točk, saj je na tekmi v Firencah doživel poraz z 2-0. Bolj kot poraz pa je navijače motila neprepričljiva predstava na igrišču. Verjetno je veliko k temu pripomogel tudi rdeči karton, ki ga je že v prvem polčasu prejel Rodrigo Ely, toda igra je bila vseeno daleč od idealne.

Milan sta v tem tednu okrepila Balotelli in Kucka, odšli pa so Matri, Palleta in Agazzi. Balotelli, ki se po enem letu v Liverpoolu vrača v Milan, in Kucka sicer nista bila pripeljana kot okrepitvi za prvo postavo, tako da bosta tudi danes začela na klopi.

Nocojšnje srečanje je za Milan zagotovo zelo pomembno, zmaga pa je na zadnji tekmi pred derbijem edino kar šteje. Tega se zaveda tudi Siniša, ki bo naredil nekaj sprememb glede na tekmo proti Fiorentini. Namesto kaznovanega Elija bo začel Zapata, menjave pa se obetajo tudi na sredini igrišča, saj sta Nocerino in Suso v prednosti pred Bonaventuro in Hondo.

"Nismo bili šampioni po zmagi v pokalu in tako tudi nismo nesposobneži po porazu proti Fiorentini. Treba bo še veliko narediti, vedno ciljam in upam na zmago, toda po porazu se nekaj naučiš iz svojih napak in se popraviš.

En poraz ni dovolj, da vržemo vse, kar smo do zdaj naredili skozi okno. Imamo filozofijo igre in delamo na njej."