Datum in čas tekme: ponedeljek, 17. 2. ob 20.45
Prizorišče: San Siro, Milano (kapaciteta: 80,018)
Slika
Stefano Pioli
Slika
Moreno Longo

Pred nami je 24. kolo v Serie A, kjer se bodo rdeče-črni pomeril s Torinom. Torino, ki ima 23 točk in trenutno zaseda 13. mesto, bo gostoval na vedno vročem San Siru pri Milanu, ki je na sredini lestvice z 32 točkami.

Milan je imel zadnje dve tekmi težka nasprotnika, od mestnega derbija do polfinalne tekme z Juventusom, ki so ne glede na rezultat bile v določeni meri pozitivne (predvsem prvi polčas mestnega derbija). Prihod Ibrahimoviča je vlil nekaj upanja in v taktičnem in igralnem smislu že obrodil sadove, vendar za končni rezultat nam še vedno nekaj zmanjka.

Z Ibrahimovičem je v zadnjih tekmah do izraza prišel izvrstni Ante Rebić. V zadnjih 6 tekmah je Ante dosegel 5 golov, napad je bolj nevaren in tudi na sredini se pozna delo Benaccerja in ostalih.
Pioli, ki zadnje dve tekmi igra po sistemu 4-4-1-1 je z Rebićem, Castilljejom, Ibrahimovićem in Calhanoglujem je tako oživel napad, ki bi lahko napovedal pozitivne rezultate.

Ravno nasprotno je s Torinom, ki se je po visokem porazu proti Atalanti (7-0) teri Lecceju (4-0), sporazumno razšel zdaj že z bivšim trenerjem Mazzarijem. Prejšnji teden je Longo debitiral na klopi Torina proti Sampdoriji in izgubil domačo tekmo s 3-1. Nasprotnika sta se nedolgo nazaj pomerila v četrtfinalu Coppa Italije, kjer so naši po 115. minutah igre le strli obrambo in tako premagali Torino z 4-2.

V ponedeljek bodo pri Milanu manjkali Duarte, Krunić in Bilgia (poškodovani), kaznovan je Conti, ki ga bo zamenjal Calabria. Zadnja ligaška tekma se je med obema nasprotnikoma končala v korist Torina (2-1). Z zadnjo tekmo 24. kola si nadejamo zmago in mogoče še ujamemo priključek za Ligo Evropa.